Podnikání a milosrdné skutky se vzájemně nevylučují

on

Domníváte se, že úspěšní podnikatelé musí být pouze osobností tvrdé povahy? Víte, co udělal pro druhé podnikatel Marco Robinson z Manchesteru? A znáte názor psychiatra Viktora Frankla na hledání životního smyslu? Nebudete tomu věřit, ale úspěšné podnikání, nezištnou ochotu pomáhat druhým i Franklovu logoterapii lze v praktickém životě zkombinovat.

Image tvrdého a bezohledného podnikatele – jak tuto skupinu osob lidé často vnímají – nemusí platit pro každého. Mohou existovat i skutečně altruističtí podnikatelé, kteří navzdory tomu, že jsou sami milionáři, mají stále pochopení i pro ty, kteří v životě neměli dosud příliš štěstí. Jedním z nich je i Marco Robinson, muž z Manchesteru, který sám zažil obtížné životní období, kdy byl nucen přespávat na lavičkách. Ten se nyní rozhodl darovat svůj plně zařízený byt v odhadované hodnotě 120 000 liber, tj. cca 3 700 000 korun, komukoliv, kdo jej však bude skutečně potřebovat.

Tenhle 47-letý Robinson vlastní přibližně 150 nemovitostí po celém světě. Tedy tento byt mu rozhodně scházet nebude, ale v jeho kruzích se jedná o zcela neočekávané gesto. Dokonce nabídl i za obdarovaného zaplatit daň z nabytí nemovitosti, která v tomto případě může být velmi vysoká. Jeho podmínkou je však skutečná potřebnost obdarované osoby, kdy po každém žadateli požaduje stručné, ale výstižné vyjádření jeho motivace a důvodu, a to pouze ve dvou odstavcích.

Robinson skutečně dokázal vystoupit z obvyklé podnikatelské cesty lemované pouze ziskovými investicemi, kdy je ochotný i sám nezištně pomoci. Milionář tedy nemusí být nutně lakomý. Výsledek tohoto činu není veřejně znám, což je i velkou výhodou pro nového nabyvatele bytu. Zbývá jen věřit, že byl vybrán žadatel, který si byt skutečně zaslouží. A možná není do budoucna vyloučené, že Robinson či někdo jiný bude v této zdárně započaté tradici nadále pokračovat.

Podnikání je otevřené pro každého

Že podnikání nikoho nevylučuje, je zřejmé i z životního příkladu Marca Robinsona – sám začínal své podnikání ve velmi komplikované finanční situaci. Rozhodnete-li se podnikat, velká většina vaší budoucnosti leží ve vašich rukou. Pravda, stále platí přísloví deus ex machina – naše skutky podléhají působení vyšší moci – ale mnoho štěstí se dá přece jen ovlivnit ve váš prospěch.

Důležité je nejen odhodlání, ale i pečlivě promyšlený plán – na jaký segment trhu budete cílit a kde se pro vás nachází ideální příležitost? Není potřebné a ani strategické snažit se proniknout do již obsazené části byznysu. Naopak, vyplatí se promyslet si, jaká místa jsou stále plně nepokrytá. Podmínkou však je, že vám osobně musí být vyhlédnutý segment na trhu zboží a služeb blízký a musí vás těšit. Pracuje se mnohem lépe na něčem, co máte rádi, než když se musíte přemlouvat přemlouvat k sice ekonomicky výhodné, ale osobně neuspokojivé pracovní činnosti.

Řečtina obsahuje speciální výraz „logos“, který kromě mnoha dalších významů značí i smysl. Dle známého psychiatra Viktora Frankla je pak velmi důležité dodržovat ve svém životě logoterapeutická pravidla, tedy hledání určitého smyslu ve všem konání. Práce, která člověku dává smysl a je pro něj osobně důležitá, pak dokonale splňuje kritéria úspěšné logoterapie a vyplatí se tak nejen z ekonomického, ale i z psychologického hlediska. Dělat věci, které člověka těší a zaplňovat zároveň mezery na aktuálním trhu zboží a služeb pak může přinést i velké naplnění v osobním životě podnikatele.

Podnikání bez zbytečných poplatků

Vlastnímu podnikání i bez pomoci altruistických milionářů napomůžou finanční produkty, které nejsou zatížené poplatky. Firemní účet zdarma je skutečně výhodnou praktickou variantou a dnešní době jej nabízí mnohé banky. Jednou ze zajímavých možností se jeví i podnikatelský účet mKonto Business, u něhož nejsou rovněž účtovány žádné nadbytečné poplatky.

Od poplatků je tak omilostněné založení a vedení účtu, výběry z bankomatů v České republice, příchozí a odchozí tuzemské platby, trvalé příkazy, platby SIPO i inkasní platby. Zpoplatněn je však výběr z bankomatu v zahraničí – a to do částky 1 500 Kč.

Ke kontu je poskytována i debetní platební karta MasterCard Debit Business. Její velkým benefitem je, že lze zpět získat 1 % z každé transakce provedené jejím prostřednictvím. A to až do výše 2 500 Kč měsíčně.

Vše lze vyřídit online

V dnešní době není nutné dostavovat se osobně na kamennou pobočku (tedy v případě, že tak sami nechcete). Vše potřebné se dá snadno a rychle vyřídit prostřednictvím internetu – žádost o založení podnikatelského účtu, získání půjčky či úvěru aj. může být podána během několika málo minut. Banka se pak s vámi sama spojí a v případě potřeby zašle i kurýra, který zajistí originály dokumentů s platnými podpisy. Čas tak pracuje ve váš prospěch a vaše vlastní podnikání může započít.

Napsat komentář