Jaká je proteinová dieta na 5 dní

on

Oblast diet a úbytku váhy je velmi často frekventovaná, čemuž se ostatně není třeba nijak divit. Každý by chtěl zhubnout co možná nejrychleji s co možná nejmenším vyvinutým úsilím. Naším tipem je proto pětidenní proteinová dieta, která je označována také jako ketonová. Založena je především na snížení maximálního denního příjmu energie, který je stanoven na 850 kcal. V průměru jinak lidské tělo bere klidně i 2000 kcal za jeden den. Redukcí dojde ke snížení energetického přísunu a vcelku rychlému hubnutí. Vše je ale poněkud složitější.

Minimalizace příjmu sacharidů

Jedním z hlavních principů této diety je omezení sacharidů, a to vcelku drastickým způsobem. Nejvíce se na spalování podílejí pochopitelně tuky, což samozřejmě vede k následnému efektivnímu hubnutí se vším všudy. Metabolický proces probíhající v lidském organismu je označován jako ketóza. Svalová hmota vám neubude, protože do těla dostanete velmi rychle bílkoviny. Rychlá produkce tuků dokáže vytvořit ketony zamezující nepříjemnému pocitu hladu, který je nepřítelem všech redukčních procesů.

Jaké výhody ketonová dieta nabízí?

Hlavní plusů tohoto typu diety je spousta. V některých ohledech se jedná o vcelku revoluční záležitost. Pokusme se všechno shrnout v následujících bodech. Ketonová dieta nabízí hlavně:

  • absenci jakéhokoli nepříjemného pocitu hladu,
  • zamezení jo-jo efektu,
  • dokáže přinést dobrou náladu,
  • nemusíte mít nadmíru fyzické aktivity,
  • každý den budete mít dost energie,
  • tuk je odbouráván postupně a systematicky.

Co je dobré ještě vědět?

Jestliže budete chtít při ketonové dietě efektivně zabránit jo-jo efektu, vyplatí se rozhodně přidávat postupně další pokrmy, které vás zasytí. Již třetí den budete moci konzumovat celkem tři plnohodnotná jídla za den. Denně je také nutné vypít zhruba 2 až 3 litry vody. Organismus jednoduše hydrataci potřebuje. Oce nejen o ketonové dietě najdete v online magazínu Plné zdraví.

Napsat komentář