Co je jednou z nejpopulárnějších metod, jak zlepšit vzhled vašeho obočí? Vláskování, samozřejmě. Tato metoda, známá též pod názvem microblading, dodá vašemu obočí na dlouhou dobu atraktivní vzhled a může změnit i způsob, jakým jste vnímána (pamatujte, že podle obočí se dá soudit i na povahu). Počítejte ale s tím, že nějakou dobu po proceduře bude třeba dodržovat jistá pravidla, jinak nemusí být zcela vyhráno!
První den, kdy jste si nechali udělat na obočí vláskování
V prvních několika hodinách bude tetovaná oblast působit citlivě a můžete pozorovat drobné zarudnutí či opuchnutí. To je zcela v pořádku – hlavně se obočí nedotýkejte. Pokud se vám bude zdát barva pigmentu až příliš tmavá, nezoufejte, v několika nadcházejících dnech začne blednout. Pokud zpozorujete na obočí mokvání, můžete je vysušit ubrouskem nebo vatou – ale pozor, nestírat, pouze jemně poklepávat!
Pokud je vaše obočí suché, aplikujte na něj krém pro následnou péči, který vám váš specialista pravděpodobně doporučil. Krém neroztírejte prstem, ale bavlněným tampónem. Pigment se v tuto chvíli ještě pořádně neuchytil, dávejte proto pozor, abyste jej nerozmazali. Tuto proceduru budete pravděpodobně muset opakovat alespoň dvakrát denně po dobu dalšího týdne – podle toho, jak určí váš specialista.
Den druhý – vaše tetování stále nevypadá ideálně? Ještě proto nezoufejte
Druhý den po proceduře by mělo opuchnutí na obočí splasknout a kůže již být méně zarudlá. Pokud se vám pigment stále zdá strašně tmavý, dejte mu čas. Vězte, že jakmile se vše usadí, je výsledná barva v průměru o 60% tmavší než na začátku.
Další dva dny můžete čekat svědění, ale vydržte a obočí si neškrábejte!
Tři až pět dnů po proceduře se v místech, kde bylo provedeno vláskování, mohou začít tvořit stroupky. I když vás to bude svědit, nesnažte se je škrábat ani strhávat, nechte je sloupnout samy od sebe! Nadměrný pigment se v této fázi začíná vylučovat či odpadávat společně se stroupky – možná si sami všimnete, že vaše obočí je světlejší než těsně po proceduře.
Po týdnu by měl být proces hojení u konce
Za týden by se měla většina vytvořených stroupků sama sloupnout a samotný pigment podstatně vyblednout. Pokud se vám barva zdá málo konzistentní nebo se na místech, které prošly vláskováním, ještě vytvořily bledé, průhledné stroupky, ještě vyčkejte – jde o přirozený proces hojení kůže. Vše se v následujících dnech samo sloupne. Je možné, že se po konečném sloupnutí vyjeví nesrovnalosti co do vzhledu a barvy. Proto se vláskování obočí dělá pokaždé ve dvou sezeních. To druhé vás bude čekat přibližně za měsíc.
Procedura číslo dvě
- V horizontu 4-6 týdnů po první proceduře se dělá druhá, která v podstatě kopíruje tu první a opravuje případné nedostatky.
- Teprve druhá procedura zajišťuje, že se pigment ve vaší kůži pořádně uchytí a vaše vláskování tak vydrží opravdu dlouhou dobu.
- Při druhé proceduře máte šanci vyžádat ještě dodatečné úpravy na místech, s nimiž nejste tak spokojena.
- Proces hojení po druhé proceduře pak v podstatě kopíruje proces hojení po proceduře první – často dokonce zabere i méně času.
- Nezanedbávejte ale instrukce vašeho specialisty či specialistky a dodržujte je ještě alespoň dva týdny po druhé proceduře.
Odměnou vám pak bude krásné obočí po dobu minimálně jednoho roku! Ale pozor, na péči o něj ještě zcela nerezignujte – chloupky porostou dále a tu a tam bude stále třeba některý z nich zkrotit, ať voskem, nebo pinzetou! Některé užitečné rady pro péči o obočí naleznete zde.
Máte zkušenosti s vláskováním obočí? Jak se hojilo u vás? Máte nějaké rady pro ty, kdo tuto proceduru chtějí vyzkoušet? Dejte nám vědět v komentářích!