Jaké jsou hlavní příčiny bolesti hlavy?

on

Bolest, kterou pociťujete při bolestech hlavy, pochází ze směsi signálů mezi mozkem, cévami a okolními nervy. Specifické nervy v cévách a svalech hlavy se zapínají a vysílají signály bolesti do mozku. Bolesti hlavy mohou být složitější, než si většina lidí uvědomuje. Různé druhy bolesti mohou mít své vlastní příznaky, mohou se vyskytovat z jedinečných důvodů a vyžadovat různou léčbu.Většina z nich je krátkodobá a málokdy je důvodem k obavám. Existuje však více než 150 druhů bolestí hlavy, které se dělí na primární a sekundární. Primární bolest hlavy není způsobena jiným onemocněním, což je například migréna. Naproti tomu sekundární bolest hlavy má samostatnou příčinu, například sezení na špatné židli, špatné držení těla nebo úraz. 

Proč nás bolí hlava?

Příčin bolesti hlavy může být mnoho, jsou jak psychického, tak fyzického charakteru. Stejně tak vám mohou vyvolat bolest vnější vlivy nebo vaše genetika. Kromě klasických příčin, jako je horečka, stres, či změna spánkového režimu, způsobuje bolesti hlavy také ztuhlá krční páteř. Ta může být vyvolána zmíněným špatným držením těla či častým sezením na nevhodné židli

Vliv sezení na špatné židli

Sezení na špatné nebo nesprávně nastavené židli může vést k běžným rizikům spojeným s držením těla. Nepohyblivá páteř se stává nepružnou a může docházet k bolestem, nejčastěji v dolní části zad, krku, ramenou a kyčlích. Špatné držení těla při sezení může způsobit útlak plotének v páteři a vést k předčasné degeneraci a chronické bolesti. Jedním z dalších důsledků je nesoustředěnost, a to  jednoduše proto, že vás nepohodlí rozptyluje. Nakonec strávíte více času hledáním pohodlné polohy pro své tělo.

Vyberte si vhodnou židli 

Židle, která je nastavena v nesprávné výšce vzhledem k pracovnímu stolu nebo pracovní ploše, může způsobovat kromě bolesti hlavy, také bolest krku a ramen.  Abyste tomu předešli, je potřeba mít správně nastavenou polohu kancelářské židle i pracovního stolu. Kancelářská židle, která umožňuje dynamické sezení, podporuje pohyb, zejména v dolní části zad a v kyčlích, vám nejen sníží výskyt bolestí zad, ale přidaný pohyb svalů zvýší krevní oběh a sníží únavu a stejně tak bolest hlavy. Základem pro komfortní a ergonomickou práci s počítačem jsou područky ke kancelářským židlím. Ty s vhodnou výškou a tvarováním pomáhají předcházet syndromu karpálního tunelu a zajistí vám pohodlí při mnoha hodinovém sezení. Jelikož hodně lidí sedí na židli i v době, kdy není v práci, je potřeba mít vhodnou židli i na běžné sezení doma.

Napsat komentář