Jak nejlépe pečovat o citlivou pokožku

on

Citlivá pleť má snížený práh tolerance a nadměrně reaguje na okolní vlivy. Vystavení naší pokožky přímému slunečnímu záření, smogu z aut, nebo kosmetickým produktům, které obsahují chemické látky, často způsobuje nepříjemné pocity pnutí, pálení či svědění. Výběr správných kosmetických produktů, které vyhovují citlivé pokožce, ale může být běh na dlouhou trať. Vyzkoušejte následující tipy a dopřejte své pokožce nejlepší možnou péči.

Péče o pleť obličeje

Základem je udržet pokožku stále hydratovanou. Hydratace totiž upevňuje kožní bariéru a tím zabraňuje průniku škodlivých látek. Snižuje se tak senzitivita pokožky, která je pak méně náchylná k zánětu a podráždění. Je potřeba proto zvolit takové produkty, které pokožku nevysušují. Vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu či parfémů, nevhodné jsou také mycí gely. Pečovat o svou pokožku byste měli pravidelně – ráno i večer. Během noci se totiž kůže regeneruje, odlupují se drobné části a vytváří se kožní maz. To vše je potřeba ráno očistit. Použijte na to pleťové mléko či micelární vodu, doplnit je můžete také hydratačním krémem, který pleť rozjasní. Večer obličej důkladně očistěte micelární vodou, která na sebe naváže všechny nečistoty a make-up, pleť zároveň očistí i hydratuje. Zaměřte se především na citlivou oblast kolem očí.

Péče o pokožku těla

Používejte tělovou kosmetiku, která je k citlivé pleti šetrná. I zde platí, že základem je dostatečná hydratace, hydratovaná pleť se totiž lépe prokrvuje a je tak pružná a hebká. Citlivou pokožku byste neměli mýt vodou, proto také upřednostněte sprchování před vanou. Používejte sprchové gely a šampony určené pro citlivou kůži a úplně vyhnout byste se měli chemickým peelingům. Kontrolujte datum spotřeby u kosmetických produktů, které používáte, aby se v nich nezačaly množit bakterie. Často také perte ručníky a zkontrolujte si složení pracího prášku. Právě ten totiž může způsobovat alergickou reakci vaší pokožky.

Na snížení citlivosti pokožky může mít vliv také náš životní styl, nezaměřujte se proto jen na péči o pleť obličeje nebo pokožku těla. Dopřejte si dostatek spánku, snažte se vyhýbat stresu, kouření i alkoholu. Naopak dostatečně hydratujte své tělo zvenku i zevnitř, doporučuje se vypít minimálně 2 litry vody denně. Pokud byste měli obavy o stavu vaší pleti, obraťte se na vašeho lékaře či dermatologa.

One Comment Add yours

  1. Petra napsal:

    Také používám a jsem s touto značkou velice spokojena, navíc místo klasických krémů používám extra panenský kokosový olej a ještě i Koloidní stříbro.

Napsat komentář