Červené šaty jako symbol vášně a ženskosti

V době prvního vysílání filmu Pretty Women jsem byla sice ještě dost mladá, ale vždy si budu pamatovat krásné dlouhé večerní šaty výrazné červené barvy, která na sobě měla Julia Roberts v okamžiku, kdy vyrážela na romantický večerní výlet. Jedním z důvodů, proč si tuto scénu dobře vybavuji, je právě červená barva šatů, která spolu s okouzlujícím střihem vytváří neopakovatelný dojem přitažlivosti smíchané s elegancí.

lady-in-red-2189102_1280

Co červená barva znamená a jak ji využít ve svůj prospěch

Červená symbolizuje vášeň, lásku, touhu, odvahu a nebezpečí. Je to teplá barva, která je sofistikovaná a poutavá. Ke každé ženě se ale červená barva nehodí a stejně je tomu v konkrétních situacích. Červená přichází v různých odstínech a záleží na podtónu Vaší pleti, jestli konkrétní červené šaty budou vhodné právě pro Vás. Stejně tak záleží na Vaší osobnosti- výrazné červené šaty jsou totiž spíše nevhodné pro introverty a všechny, kteří na sebe nechtějí lákat příliš pozornosti. Pokud jste naopak velmi společenská a ráda si užíváte pozornost okolí, pak bude červená barva tou pravou volbou. Buďte opatrná také na fakt, že červená může v určitých odstínech působit poměrně agresivně- proto není zrovna ideální například na pracoviště, nebo všude tam, kde chcete okolo sebe rozsévat pocit klidu a pohody.

dress-864107_1280

Jaký odstín červených šatů vybrat?

Výběr konkrétního odstínu červených šatů bude záležet především na podtónu Vaší pleti.

Máte-li chladný podtón pleti- tzn. odstín Vaší pleti směřuje k modré, purpurové, nebo fialové, pak pro Vás bude ideální hnědočervená, nebo karmínová.

Máte-li teplý podtón pleti- tzn. odstín Vaší pleti směřuje k červené, oranžové, žluté, nebo hnědé, pak pro Vás bude ideální rubínově červená, šarlatově červená, nebo oranžovočervená.

Máte-li neutrální nádech pleti, pak můžete nosit červené šaty prakticky v jakémkoliv odstínu.

spa-2001305_1280

Jasně červené, nebo tmavě červené šaty?

Pokud jste štíhlá, ale spíše menší postavy, pak určitě vyberte zářivě červenou pro zvýraznění Vaší osobnosti a křivek těla. Pro ženy s nějakým tím kilogramem váhy navíc jsou ideální tmavší odstíny červené a spíše matné provedení, které opticky potlačuje křivky a dělá Vás tak štíhlejší.

Napsat komentář