Dovolená Česká Kanada

Překulil se nový rok, a mnoho lidí již začalo přemýšlet, kam jet letos na jaře či v létě na dovolenou. Zatímco v předchozích letech převážná většina Čechů vyjížděla v létě do zahraničí a lákalo je především moře, dnes je tomu jinak. Zdá se, že již opadlo nadšení z dovolené na jihu. V současné době začala většina lidí opět objevovat krásy vlastní země. Velice oblíbené jsou tedy například dovolené na kolech. Člověk jednak relaxuje a pohybuje se v přírodě, ale zároveň není stále na jednom místě, a stihne tedy během volna poznat spoustu krásných a zajímavých míst.

Foto: Turistika.cz
Foto: Turistika.cz

Česká Kanada

Česká Kanada je již vžitý název pro území v jižních Čechách, které se rozprostírá na trojmezí mezi Čechami, Moravou a Rakouskem. Tento název místo získalo kvůli svébytnému rázu krajiny, na kterém se rozprostírá mnoho vodních ploch a zároveň je také bohatě pokryto lesy. Od roku 1944 je tato oblast přírodním parkem. Díky unikátní přírodě a ne moc hornatému terénu je Česká Kanada velmi vyhledávaným místem pro cyklistické dovolené. Kromě přírodních krás nabízí území České Kanady i mnoho historických památek, a je tedy jako stvořené pro celodenní výlety na kolech. Budete projíždět kolem Jindřichova Hradce, Landštejna či Slavonic. V této oblasti byla nedávno vytvořena bohatá síť cyklotras vedoucích i na území Rakouska.

Náš tip: Nechcete si kolo na dovolené půjčovat? Pořiďte si vlastní horské kolo. Určitě jej využijete i na výlety po okolí svého bydliště.

Ubytování

Pokud vás představa dovolené na kolech po České Kanadě nadchla, určitě budete shánět nocleh. Amenity Resort nabízí turistům ubytování ve vilách různých velikostí. Máte tak své soukromé zázemí a celkový komfort vlastního domku včetně terasy. Velkou výhodou je také to, že si s sebou budete moci vzít své čtyřnohé miláčky. Ve vybraných vilách je totiž s jejich ubytováním počítáno. Ke stravování můžete využít vlastní kuchyň, která je součástí každé vily. V případě že se vám nebude chtít vařit, zajděte do restaurace v areálu.

Napsat komentář