Všude zakopáváte o boty, které není kam uložit? Poradíme vám

on

Víte, kolik párů bot vlastní průměrná česká žena? Okolo dvaceti! Vzhledem k tomu, že ani velké rodinné botníky jich často nepojmou více než 30, vícečlenné rodiny logicky stojí před problémem. Máme pro vás několik tipů, jak úsporně uložit obuv.

1. Výklopné botníky

Hned na úvod nám představíme našeho favorita, jímž jsou výklopné botníky. Boty jsou v nich uloženy přehledně a úsporně. Nacházejí se ve vertikální poloze a při otevření dvířek některého oddílu botníku se polička vyklopí a nabídne vám přístup ke kýženému páru. Toto řešení umožňuje snadný průchod i úzkou chodbou, a navíc dá k dispozici poměrně velký počet úložných míst. Některé firmy nabízejí výklopné botníky v podobě modulů, jež lze vršit na sebe, a tak si můžete na výšku i na šířku sestavit tak velký botník, jak potřebujete.

2. Závěsné botníky

Dochází vám už prostor na zemi? Variabilní závěsné botníky umístíte jednoduše na stěnu a hned můžete jít zase koupit nový pár! Závěsné boxy lze opět různě kombinovat a přikupovat další.

3. Tyčové botníky

Dalším modelem, který může růst společně s počtem párů bot v domácnosti, jsou teleskopické tyče, jež lze zapřít mezi strop a podlahu. Na ně se navlékají jednotlivá patra s držáky na boty, jako když dáváte dohromady stavebnici. Někomu může připadat takovýto „strom“ obrostlý botami neestetický, nicméně jde o mimořádně praktické řešení a boty krásně proschnou.

4. Sezónní uskladnění

Pokud máte prostory na to, abyste do předsíně mohli umístit velkokapacitní botník, rozhodně jděte do toho. Majitelé panelákových bytů si to bohužel dovolit nemohou, a tak jim často nezbývá, než si u dveří ponechat jen nejčastěji nošené páry. Ostatní boty, především sezónní obuv, která zrovna není aktuální, můžete uchovávat v běžných regálech v komoře, případě uložit na půdu či do sklepa.

5. Sedací botníky

Na první pohled se vám může zdát, že sedací botníky zrovna moc místa neušetří, to však neplatí tehdy, nachází-li se v rodině starší osoby nebo malé děti, které se při obouvání prostě musí posadit. Botník se sedákem zajistí dostatečnou stabilitu a pohodlí, odpadá přitom nutnost stavět do předsíně samostatnou stoličku, která by jen překážela.

Napsat komentář