Unavené oči? Dopřejte jim dávku vitamínů

Písmenka na monitoru se mlží a unavené zarudlé oči už vám otevřené neudrží ani kovová svorka? Práce na počítači je pro některé z nás nezbytností, tudíž si často ani nemůžeme dovolit nechat oči odpočinout, byť by si to zasloužily. Že vás při práci ani nepříjemné řezání či pálení očí nezastaví? Někdy opravdu jiná možnost není, ale můžete to zkusit i bez týrání svých očních bulev. Na práci se budete lépe soustředit a šance si za pár let ještě něco přečíst bude také vyšší.

Mrkni na to

Práce u počítače i jiné činnosti, při kterých soustředěně upínáme zrak, jako je třeba řízení i sledování televize, nás většinou natolik zaměstnají, že často zapomínáme i mrkat. Rohovku i spojivku oka je potřeba pravidelně omývat slzným filmem, což spolehlivě zajišťuje právě mrkání, které funguje jako takový stěrač (nebo vlastně natěrač). Dlouhý pohled do stejného místa – například monitoru – však výrazně snižuje intenzitu mrkání, a oči tak začnou brzy pálit.

Spousta z nás si z časových důvodů pravděpodobně nemůže dovolit dopřát očím dovolenou. Jak si tedy zajistit soustředěnou práci bez smirkového papíru místo očních víček? Při hypnotizování elektronických obrazovek či silnice vašim očím značně uleví přestávky nebo pohled do dálky, třeba z okna kanceláře. Pro dlouhodobé zdraví vašich očí můžete sáhnout také po doplňcích stravy, které mají silné revitalizační účinky i vliv na tvorbu vitamínu A, důležitého pro zdravý zrak. Určitě vám ve škole říkali, že na oči je nejlepší mrkev. Takže můžete zkusit léčit oči mrkví, třeba dokud nezoranžovíte, nebo zabrousit někam do lékárny a vybrat něco opravdu účinného.

Světlík lékařský pro zdravé oči

Přetíženému zraku i unaveným očím může pomoci například BETAVID se světlíkem lékařským. Obsahuje beta-karoten zajišťující tvorbu dostatečného množství vitamínu A. Anthokyanosidy pak dopřejí oku potřebný kolagen i správnou funkci sítnice. Světlík lékařský oko revitalizuje a celkově ho dokáže udržet zdravé.

Unavené oči už nemusíte brát do lázní na léčebnou kúru, jen abyste mohli pár hodin pracovat. Bohatě postačí, když oku dopřejete pár mrkacích přestávek, a hlavně potřebné vitamíny. Zbavíte se nepříjemného pálení a zajistíte si zdravé oči. Uvidíte, že uvidíte.

Napsat komentář