Regenerace organismu – anti-aging

Přípravky pro regeneraci, jsou účelově navrženy tak, aby nejen vhodně doplnili naši výživu a zajistili tak zvýšenou vitalitu, ale také posílili obranyschopnost organizmu. Umožňují tělu aktivně odbourávat toxiny, a zajišťují celkovou ochranu a revitalizaci. Patří mezi ně například produkty – Aloe Vera, Kolostrum, Omega 3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny A, C, E, stopový zinek, koenzym Q10, Reishi a jiné.

anti–aging
Pojem anti–aging je cílená obrana proti stárnutí buněk a eliminace agresivních účinků volných kyslíkových radikálů. Volné kyslíkové radikály jsou aktivní částice, které dokážou poškodit naše buněčné struktury a tím se podílí na vzniku řady onemocnění včetně rakoviny, aterosklerosy, revmatických onemocnění, cukrovky apod.

Takové možnosti nabízí anti-aging medicína, která působí proti stárnutí. Vylepšuje tělo pacienta zejména zevnitř, ale i navenek. Kdo by nechtěl vypadat svěže a mladě i v pozdějším věku, bez hlubokých vrásek v obličeji, bez povislé a nepružné kůže, šedin, zkrátka bez příznaků stárnutí těla?

Anti-aging medicína, která je také nazývána medicínou třetího tisíciletí, se před pár lety stala velmi populární ve Spojených státech i v Evropě. Zájem lidí o tento medicínský obor rychle vzrůstá. Do povědomí se dostává i v tuzemsku, i když si ji zatím někteří lidé pletou s kosmetikou proti vráskám nebo gerontologií. Základem anti-aging medicíny je ale především prevence a cílená a individuální léčba dysfunkcí, které jsou často spojovány se stárnutím.

A jaká jsou pravidla pro krásu, mládí a zdraví ?

1. Protizánětlivá dieta. Zánět znamená stáří. Tato dieta redukuje riziko skrytého zánětu a přispívá k dlouhověkosti. Zahrnuje co nejvíce zeleniny, ovoce a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Týká se také užívání rybího tuku, olivového oleje a cereálií. Naopak vylučuje bílou mouku a rafinovaný cukr. Snížení spotřeby tuku o 30% znamená o 30% delší život.
2. Dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Dopřejte tělu také antioxidanty, látky, které neutralizují volné radikály v lidském těle a chrání je tak před různými onemocněními. Vhodné jsou Vitamín C, E, betakaroten, extrakt ze zeleného čaje, koenzym 10, zinek, selen a rybí olej.
3. Pijte minimálně dva litry čisté vody denně.
4. Omezte stres.
5. Dostatečně spěte. Během spánku produkuje naše tělo nejvíce hormonu melatoninu. Ten jako přirozený antioxidant posiluje naši imunitu. V dospělosti je produkován jen během spánku, takže spát osm hodin je vlastně také lékem.
6. Vyhýbejte se znečištěnému prostředí a snažte se být často v přírodě.
7. Věnujte se aktivnímu pohybu alespoň 30 minut denně anebo ujděte či uběhněte tři kilometry denně.
8. Buďte pozitivně naladěni.

Napsat komentář