Nevíte, jakou elektroniku koupit pod stromeček?

Chystáte se svého přítele, manžela nebo syna obdarovat nějakou elektronikou? V tom případě jste se rozhodně vydala správnou cestou, protože s elektronickou hračkou u většiny mužů zabodujete. Jenže jak vybrat tu pravou, pokud zrovna nejste milovník technologií a v telefonech, chytrých hodinkách či tabletech se vůbec nevyznáte?

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo se v technologických hračkách vyzná, poproste ho, zda by vám nemohl poradit. Pokud ne, zvládnete to určitě i sama. Základem je určit si cenovou hladinu, v níž se chcete pohybovat. Pak už si na internetu najdete spoustu výrobků přímo v obchodech nebo na stránkách různých srovnávačů.

Nevyznáte se v technických specifikacích?

S tím si nedělejte starosti. Až si vyberete dva nebo tři konkrétní modely, zkuste si na internetu vyhledat uživatelské recenze. Ty vám často poskytnou mnohem přesnější informace (nemůžete prostě věřit všemu, co o svém výrobku napíše výrobce) a hlavně jsou psány laickým pohledem.

snimek-obrazovky-2016-11-29-v-14-07-34
Foto: spotrebitelskytest.cz

Hodně záleží na tom, kde si recenzi budete číst. Jestli skončíte na odborném portálu, pravděpodobně vás tam zase zahrnou spoustou parametrů a technických výrazů. Toužíte-li po recenzi člověka, který podá vlastnosti lidštějším způsobem, zkuste třeba www.spotrebitelskytest.cz. Tam píšou recenze běžní lidé, jež si výrobek koupili podobně jako vy.

Pro rychlou orientaci poslouží klady a zápory

Každopádně si vždy přečtěte celou recenzi, v níž je zdokumentováno, co všechno daný výrobek umí. Pro rychlou orientaci však slouží přehledně sepsané klady a zápory, které jsou součástí každé recenze spotřebičů na zmiňovaném webu. Pamatujte, že každý produkt má nějaké nevýhody, avšak někomu se třeba vůbec nemusí zdát důležité. To už musíte vědět vy. Pokud obdarovaný rád fotí, určitě mu nepořizujte telefon, v jehož recenzi si majitel stěžuje na špatné fotky při slabém osvětlení.

A ještě jedna rada na závěr by tady byla. Jestli se chystáte kupovat dražší dárek, možná bude lepší se poradit přímo s obdarovaným. Sice to nebude překvapení, ale aspoň nevyhodíte tisíce za dárek, který se nebude líbit.

Napsat komentář