Kreativní tvoření s vánočním osvětlením

on

Říká vám něco zkratka DIY? Určitě ano, protože nápady na ruční výrobu se to kolem nás jen hemží.

Pokud chcete mít doma vánoční osvětlení i v jiných formách než jen na vánočním stromečku, pak se můžete v našem článku inspirovat.

Vánoční girlanda z pytloviny

K výrobě budete potřebovat imitaci pytloviny v červené, zelené a světlé barvě (koupíte jí běžně v internetových obchodech), teple bílý světelný LED řetěz, nůžky a trpělivost.

Nastříhejte si jednotlivé barvy pytloviny na stejně dlouhé proužky o velikosti 5 x 15 centimetrů a na střídačku z nich na světelný řetěz uvažte mašličku. Vždycky světlá, červená, zelená a zase světlá a takhle pořád dokola, až bude ovázaný celý řetěz. Hotovou girlandu použijte na ozdobení zárubní, zábradlí, krbové římsy nebo třeba pokojových rostlin.

Vánoční lucerna

Pořiďte si několik hranatých luceren v černé barvě o velikosti 39 cm, světelný řetěz dlouhý aspoň 10 m (nejlépe barevný), zlaté vánoční koule a pusťte se do toho. Lucerna má vršek s velkou mezerou, tudy prostrčíte vánoční světelný řetěz a předními dvířky budete vkládat koule.

Na dno lucerny zatočte kousek řetězu, na to dejte 4 koule, pak zase řetěz a znovu koule. Zaplňte celou lucernu a pokračujte na další, dokud vám bude stačit délka řetězu. Hotové lucerny můžete postavit na krbovou římsu nebo i jen tak na nábytek.

Pokud máte dům s terasou, tak jsou skvělé ke schůdkům jen tak postavit nebo na zábradlí (jestli tedy máte široké). Suprově vypadají také zavěšené jako květináče. Když vám nedosáhne zástrčka k zásuvce, použijte prodlužovací kabel.

Svítící stojan na dorty

Možná trochu nezvyklé využití světelného řetězu, ale na sváteční tabuli to bude vypadat kouzelně. Budete potřebovat stojan na dorty, který má 3 až 4 patra, chvojí, ozdoby (bílé bobule, malé kouličky, šišky s falešným sněhem atd.) a světelný řetěz.

Chvojí rozdělte na menší kusy a obložte jím všechny patra stojanu. Potom na něj rozložte světelný řetěz, klidně ve dvou řadách do každého patra. Nakonec do chvojí zastrkejte ozdoby podle. Pokud nechcete klasický světelný řetěz, použijte klidně i svítící koule nebo LED rampouchy. Rozsvícený stojan vypadá na štědrovečerním stole úchvatně.

Svítící sněhulák

Bílé vánoce v posledních letech většinou nehrozí, protože sníh je už dávno nedostatkové zboží a tak nějaké stavění sněhuláka nepřipadá v úvahu. V takovém případě si člověk musí vystačit s náhražkami.

Vybavte se třemi proutěnými věnci v bílé barvě a třech velikostech (malý, střední a velký), světelným řetězem, vázacím drátem, malým kloboučkem, chvojím a několika ozdobami.

Pomocí vázacího drátu připevněte všechny tři věnce nad sebe, položte je na zem a začněte kolem nich obtáčet světelný řetěz, který na začátku a pak na konci upevněte vázacím drátem, případně i na více místech. Jakmile máte všechny 3 věnce omotané světýlky, zavěste sněhuláka na dveře nebo na zeď. Ideálně na skobu (zeď) nebo větší nalepovací háček (dveře).

Chvojí pomocí nože rozdělte na malé větvičky a po obou stranách naaranžujte jako ruce. Nahoru dejte malý klobouček, jako se používají na narozeninové oslavy (pokud neseženete černý, bude stačit i červený). Do spojnice mezi věnce zavěste několik ozdob. Nad třetí věnec klidně uvažte i světlou stuhu nebo tyl, záleží na tom, co máte doma. Když sněhuláka rozsvítíte, bude skoro jako ten pravý.

Vánoční ložnice

Připadá vám ložnice málo osvětlená a na vánoční svátky až příliš chudá a nudná? Odborníci sice tvrdí, že se má všechno světlo na noc eliminovat, aby se nám lépe usínalo, ale Vánoce jsou jednou za rok, tak se přece nenecháme odradit a nějaké to vánoční světýlka do ložnice přece jen pověsíme.

Bohatě stačí světelná síť, kterou připevníte na zeď nad postel. Takže když půjdete ležet, budou vám přímo nad hlavou svítit Vánoce i v noci. Uvidíte, jak úžasně to bude vypadat.

Chybí Vám inspirace a nejste si jistí, jaké vánoční osvětlení pořídit? Pak se podívejte na inspirativní video zde, které vám trochu pomůže s výběrem.

Napsat komentář