Čeká vás dlouhá cesta na zimní dovolenou? Nezapomeňte na teplé jídlo a pití po cestě!

on

Patříte mezi milovníky zimních sportů? Máte radost, že letošní zima je naprosto odlišná, než byly zimy v minulých dvou nebo třech letech a konečně si užíváme dlouhých mrazů? Chystáte se vyrazit na zimní dovolenou třeba jen na víkend nebo na celý týden s dětmi? Nebudeme vám radit, jaké oblečení si s sebou máte na hory vzít. Jen upozorníme na jiný detail. Je důležité, aby i po cestě jste vy i vaše děti měli co jíst a pít.

Domácí jídlo a pití je nejlepší varianta

Samozřejmě, že kdykoliv po cestě můžete zastavit na benzínové stanici a koupit si malé občerstvení a pití. Zastavování vždycky zdržuje. V této zimě je důležité, aby děti do sebe dostaly hlavně teplé pití. To by mělo vydržet horké po celou dobu cesty. Do termosky na pití si udělejte dostatek oblíbeného čaje a můžete vyrazit. Termosku oceníte i na horách, kde nebudete muset čekat dlouhé fronty u stánků na čaj, ale jen si vyndáte z batohu vlastní a můžete opět lyžovat.

cas-prozeny.cz_tescoma_cz_01

Při delších cestách myslete i na teplé jídlo

Pravidelný přísun teplého jídla je důležitý pro každého z nás. Pro děti nejvíce. Zejména při dlouhých cestách na hory do zahraničí, které mohou trvat i 8-10 hodin je důležité alespoň 1x za cestu teplé jídlo. Po cestě u silnic je mnoho motorestů a rychlých občerstvení. Jenže zejména pro děti není hospodská ani fast-food strava to nejlepší. Opět jsou nejlepším řešením vlastní zásoby. Stačí mít doma termosky na jídlo, do kterých navaříte oblíbený pokrm a ten vydrží teplý i několik hodin. Termosky na jídlo se dají opět využít i na sjezdovce, abyste nemuseli stát několik minut na klobásu nebo smažený sýr. Zejména v zahraničí pak bývá jídlo na naše poměry drahé.

cas-prozeny.cz_tescoma_cz_02

Termosky se vyplatí

Ať už budete na dovolené u nás nebo v zahraničí rozhodně se vyplatí mít s sebou termosky – na pití i na jídlo. Nebudete zbytečně utrácet peníze ani ztrácet čas ve frontách. Důležité je, aby termosky byly skutečně kvalitní a udržely nápoje a jídlo dlouhodobě teplé. Širokou nabídku různých druhů termosek na pití i jídlo nabízí eshop Tescoma

Napsat komentář