Barevný svět Benetton

on

title_clanek00140

Celosvětový gigant

Veselé oblečení značky Benetton zná snad každý milovník módy. Benetton je italská oděvní firma, která má své pobočky po celém světě. Je to velká obchodní skupina pod názvem Benetton Group S.p.A. neboli United Colors of Benetton. Do její módní stáje patří několik dalších úspěšných značek – Sisley, Playlife, Killer Loop a značka plavek a spodního prádla Undercolors of Benetton. Benetton má také svou vlastní životní filozofii, ve které se zasazuje za lidská práva bez rozdílu barvy pleti či vyznání.

Za vším hledej ženu

A jak se vlastně zrodil tento světový gigant? Značka Benetton zahájila svou historii v roce 1965 v malém italském městě Treviso. Na samém počátku to byl čistě rodinný podnik. Otcem zakladatelem byl Luciano Benetton a jeho sourozenci. Za nápadem však byla žena Guiliana Benetton, které bylo tehdy pouhých dvacet let. Neváhala, prodala cyklistické kolo svého bratra a nakoupila pletací stroj. Celá rodina měla rozdělené úkoly od návrhů přes administrativu až po distribuci. Prvním módním artiklem byla kolekce svetrů. Již za tři roky slavil rodinný klan úspěch a otevřel svůj první obchod v italském městě Belluno. Za další rok následovala Mekka módy Paříž a poté další země a města. Firma však potřebovala expandovat i do zámoří. Cestu na americký trh otevřel úspěšný podnikatel Flavio Briatore.

V rytmu barev a trendů

Dnes se značka Benetton může pochlubit spokojenými zákazníky po celém světě. Její sortiment je vskutku pestrý. Nezahrnuje pouze oblečení, ale také slušivé módní doplňky, parfémy i toaletní vody a stylové bytové potřeby pro domácnost. S Benettonem projedete celý svět. Můžete totiž nakoupit v 6 200 prodejnách ve 120 zemích světa. Své pobočky má Benetton i v České republice, zejména v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové nebo v Pardubicích. Každou módní sezonu přichází Benetton s novou módní kolekcí. V nabídce jsou dámské, pánské a dětské oděvy. Módní vize Benetton se nese ve znamení kvalitních materiálů, barev a důmyslného designu. Novinkou je oblečení pro miminka a děti do pěti let pod značkou Benetton Baby.

Napsat komentář