Antibakteriální bambusové lůžkoviny, ručníky a osušky pro zdravou domácnost

Froté ručníky a osušky našeho dětství jsou stále ještě populární pro svou hebkost a savost, nové století však přineslo také nové znalosti a na trhu se objevily dříve netradiční materiály. Zvláště domácnosti s malými dětmi, alergiky či astmatiky by proto měly zaměřit pozornost na materiály, které jim usnadní život. Nechceme-li sahat k umělým antibakteriálním materiálům, nejvhodnější je bambusové vlákno.

Bambusový ručník
Bambusový ručník MAYA – růžová 50×90 cm, zdroj: RodinneBaleni.cz

Bakterie, roztoči a plísně nemají šanci

Vlhko a teplo jsou doslova rájem pro nejrůznější více či méně škodlivé mikroorganismy. Proto se jim také dobře daří v nevysušených ručnících či propoceném prostěradle. Nepříjemný zápach zatuchliny je jen jedním z problémů, horší je, že právě roztoči, kvasinky a plísně jsou častými původci alergií a dalších zdravotních problémů. Hypoalergenní bambusové ručníky a osušky vás tohoto nebezpečí zbaví, a přitom nejde o žádnou chemii. Bambusové vlákno za své vlastnosti vděčí pouze přírodě.

Na cesty a do posilovny s bambusovým ručníkem

Pokud se chystáte v letošních parnech k vodě, nebo patříte mezi časté návštěvníky fitness centra, přibalte si s sebou bambusový ručník. Tento materiál má totiž mimo jiné výtečnou savost, takže se dobře osvědčí i tam, kde je vysoká vlhkost vzduchu. Bambusové osušky pojmou až čtyřikrát více vlhkosti než kvalitní bavlna a v tašce vám nezasmrádnou.

Bambusové prostěradlo pro lepší spánek
Bambusové jersey prostěradlo jednolůžko – švestková 90×200 cm, zdroj: RodinneBaleni.cz

Bambusová prostěradla pro lepší spánek

Prostěradla z bambusu jsou nejen hygienická, ale díky své savosti také příjemná i ve vysokých letních teplotách. V zimě dokážou termoregulační schopnosti tohoto revolučního materiálu naopak dostatečně zahřát. Jestli jste se dosud báli, že se bambusové prostěradlo hebkostí nevyrovná lůžkovinám, na něž jste zvyklí, rozhodně nemusíte. Bambusové textilie jsou měkké a příjemné na dotek a vyrábějí se ve stejně pěkných designech jako froté či jersey. Kvalitní bambusová prostěradla, ručníky a osušky  ve všech barvách naleznete na e-shopu RodinneBaleni.cz

Napsat komentář